Gegužės 9-oji - Europos diena

Tuesday 9 May 2023 17:00 21:00
Lithuania
Gegužės 9-oji – Europos diena!
Sutikime ją drauge 700 metų jubiliejų mininčiame Vilniuje!

Šiemet Europos dieną Lietuva minės:
> Lietuvos apsisprendimo tapti ES nare dvidešimtmetį. Lygiai prieš 20 metų, 2003 m. gegužės 10-11 d. Lietuvoje vyko referendumas dėl Lietuvos Respublikos narystės ES. 91,07 % balsavusiųjų tuo metu pasisakė UŽ Lietuvos narystę ES. Taip Lietuva vieningai išreiškė norą galutinai grįžti į Europos šeimą ir savo tolimesnį valstybės vystymąsi grįsti bendromis sąjungos vertybėmis. Lietuvos piliečiai ir toliau sprendžia, kokiu keliu pasuks Europos Sąjunga, balsuodami Europos Parlamento rinkimuose.

> Taiką ir vienybę, kurią mums suteikia Europa. Europiečių stiprybė – jų vieningoje įvairovėje. Bendros vertybės – žmogaus orumas, laisvė, demokratija, lygybė, teisinės valstybės principas ir žmogaus teisės – europiečius vienijanti ašis. Ryžtinga parama kovojančiai Ukrainai, COVID-19 pandemijos suvaldymas – įrodymai, kad kartu galime įveikti net ir pačius didžiausius sunkumus. Tokiu sunkiu metu svarbu pagerbti tuos, kurie savo kasdiene veikla labiausiai prisideda prie Europinių idėjų puoselėjimo. Dėl to šia gražia proga, gegužės 9-ąją apdovanosime konkurso „Metų Europiečiai 2023” nugalėtojus.

> Europos Sąjungos vertybes, kurios augina asmenybes, kuria palankią, saugią ir žalią aplinką. Europos Sąjunga puoselėja teisingos, konkurencingos ir stiprios Europos idėją. Šiemet minime Bendrosios rinkos, kuri reikšmingai palengvino žmonių bei įmonių kasdienį gyvenimą, 30 metų sukaktį. 2023 m. – Europos įgūdžių metai, kai europiečiai skatinami tobulinti įgūdžius ir drąsiai rinktis ar net iš pagrindų keisti profesinę veiklą.

RENGINIŲ PROGRAMA

12.00-12.30 val. Europos Sąjungos vėliavos pakėlimo ceremonija Vilniaus Lukiškių aikštėje.
Europos dienos šventė visuomenei Vilniaus Rotušės aikštėje.

Nuo 16.00 val. Vilniečiai ir miesto svečiai galės patikrinti savo žinias išmaniojoje viktorinoje. Taip pat - išmokti riedlenčių gamybos ir perdirbimo paslapčių, pasinerti į virtualią realybę ir sudalyvauti daugybėje kitų įtraukiančių edukacinių ir pramoginių veiklų, kurias organizuoja ambasados, ES tinklo Lietuvoje, valstybės institucijos ir kiti partneriai.

16:00 – 16:30 Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestro „Oktava“ eisena nuo Katedros aikštės iki Vilniaus Rotušės aikštės.
16:30 – 16:45 Ukrainos palaikymui skirta šokių studijos „FOS“ programa.
17:00 – 17:20 Sveikinimo kalbos.
17:20 – 17:45 Metų Europiečių apdovanojimai (organizatoriai - Europiečių judėjimas Lietuvoje).
18:00 – 18:45 „Laisvės TV“ laida „EUforija“, skirta Europos dienai ir referendumo dėl Lietuvos stojimo į ES 20-mečiui.
19:00 – 19:30 Gatvės artisto ir aktoriaus Viačeslavo Mickevičiaus cirko pasirodymas.
19:30 – 19:45 Žinių apie Europos Sąjungą konkurso „Europos egzaminas“ treniruotė.
20:00 Europos dienos uždarymas skambant moderniai Europos Sąjungos himno improvizacijai, kurią atlieka „Violin Beats“.
Europos dienos minėjimo Vilniaus Rotušės aikštėje vedėjas - Dominykas Vaitiekūnas.

Organizatoriai: Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, LR Užsienio reikalų ministerija
Partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė
Informacinis partneris: LRT

Daugiau informacijos apie Europos dienos renginius: https://europa.eu/!xjrvKx