Týden diváků Ceny LUX

Saturday 24 April 2021 09:00
Friday 30 April 2021 23:00
Czechia

Týden diváků Ceny LUX


S potešením Vám oznamujeme TÝDEN DIVÁKŮ CENY LUX, který se koná od 10. do 16. května! Až do 23. května můžete hlasovat o Ceně diváků LUX, která je věnována evropským filmům s mimořádnou kulturní a uměleckou hodnotou a oslavuje evropskou kinematografii. 

Tři filmy, které se uchází o diváckou cenu LUX, jsou:

„Chlast“ – snímek o experimentu s alkoholem, který odhaluje některé základní otázky, jak čelit životním úspěchům i pádům, je od dánského režiséra Thomase Vinterberga. Film získal v letošním roce Oscara.

„Kolektiv“ je napínavý a podmanivý dokument rumunského režiséra Alexandra Nanaua, který odhaluje podvod, kvůli němuž přišly o život desítky lidí. Ukazuje, co je zapotřebí k rozbití sítě lží a korupce. Film byl nominován na Oscara v roce 2021 hned ve dvou kategoriích.

„Corpus Christi“ vypráví morální drama o bývalém odsouzeném, který se shodou náhod stane místním knězem. Polský režisér Jan Komasa uvažuje o naší náchylnosti nechat se ovlivnit falešnými i skutečnými vůdci. Film byl nominován na Oscara v roce 2020.

Snímky je možné zhlédnout online zdarma, kapacita vstupenek je ale omezena! Všechny filmy můžete ohodnotit na luxaward.eu a hlasováním získáte šanci zúčastnit se slavnostního předávání Evropských filmových cen v prosinci 2021.

V rámci Týdne diváků LUX bude v patek 14/5 v 17hod ziva debata s rezisery Chlastu (Thomas Vintergerg) a Kolektivu (Alexander Nanau) a hlavnim protagonistou Corpus Christi (Bartosz Bielenia). Divaci se mohou do debaty aktivne zapojit svymi dotazy prostrednictvím Facebooku. Debata bude vedena v anglictine a sledovat ji můžete na Facebooku  

Přejeme Vám příjemný divácký zážitek.

Hlasovat můžete zde.